OS Miodrag Matic OS Miodrag Matic

Летопис за НОВЕМБАР школске 2019/2020. године

Добротворна приредба „Коло као икона цркве“

Добротворној приредби „Коло као икона цркве“ одржаној 26.11.2019. године, у Храму Св. Јована Владимира присуствовали су матуранти наше школе. На приредби су учествовали: Културно уметничко друштво „Аца Обрадовић“, Дечији хор при Храму Св. Јована Владимира „Косара“, Удружење „Живимо заједно“ и деца из београдских основних и средњих школа. Водитељ програма је била Милица Цикуша ученица Треће београдске гимназије. Приход од улазница за ову приредбу, намењен је за трошкове превоза деце из наше школе у манастир Студеницу и манастир Милешеву.

Инклузивно-едукативна радионица „Нисам и не желим сам, неко ми је потребан“

У нашој школи, 18.11.2019. године, реализована је инклузивно-едукативна радионица под називом „Нисам и не желим сам, неко ми је потребан“. Ово је друга радионица која је одржана у сарадњи са ученицима из средње Архитектонско техничке школе и њиховом професорком верске наставе Татјаном Петровић Драгутиновић. Кроз заједничку активност осликавања макета кућа, као симбола заједнице и стабилности, ученици су разговорали о значају и неговању лепих односа са породицом и пријатељима. Такође, на овај начин су код ученика развијане позитивне емоције према себи и другима.

Акција „Наше мало за дечији осмех“

Дана, 14.11.2019. године, наше ученике су посетили ученици из средње Техничке школе ГСП са својим вероучитељем Ненадом Вујићем и ученици основне школе „Змај Јова Јовановић“, са наставницом верске наставе Јасмином Милинковић. И овом приликом се уверили да сваком својом посетом измаме најискреније осмехе на лицима наших ученика. Захваљујући акцији Анастасије Вујић „Наше мало за дечији осмех“, наши ученици често уживају у дружењу са вршњацима и увек им се посебно обрадују. Гости поред слатких пакетића којима нас обрадују, са собом у наше учионице уносе позитивну енергију и дивно расположење.

Радионица „ Сви смо различити, то је право богатство"

У сусрет Међународном дану толеранције, 15.11.2019. године, у нашој школи одржана је радионица „ Сви смо различити, то је право богатство". Радионицу је реализовала Ристановић Милица, наш психолог, у сарадњи са колегиницама Дромњаковић Аном и Тирнанић Јеленом. Кроз ову радионицу ученици су се на веома интересантан начин упознали са појмом толеранције. Разговарали су о значју уважања и поштовања других особа и њихових потреба. Донели су закључке о значају толеранције за све нас, као и о томе како је можемо исказати.

Наградни пано „Русија“

У нашој школи посебну пажњу посвећујемо креативности детета и подстичемо њено изражавање кроз све наставне предмете. Доказ за то јесте награда, коју су наши ученици освојили на конкурсу „Умом Россию не понять“, који је расписао Руски центар . Ово је био и повод за посету представника Руског центра нашој школи 7.11.2019. године. Гости су нас обрадовали дипломама и пехаром. Кроз ликовни рад који су наши ученици израдили на тему „Русија“, показали су своје богато знање о руској култури, своју креативност али и предност тимског рада.

Настава физичког васпитања

Од ове школске године, наши ученици имају прилику да свакодневно наставу физичког васпитања имају у сали. Уз мноштво садржаја које она нуди и приметну мотивацију ученика организујемо различите активности. Развој и усавршавање моторичких способности као и оспособљавање ученика да стечена умења, знања и навике користе у свакодневним условима живота је од суштинског значаја у њиховом процесу осамостаљивања. На овај начин разноврсним и системским моторичким активностима доприносимо интегралном развоју личности ученика.

Организација рада

Организација рада школе у току текуће школске године