OS Miodrag Matic OS Miodrag Matic

Летопис за ЈАНУАР школске 2019/2020. године

Донација компаније АВВ нашој школи

Наша школа је захваљјући донатору опремила своје просторије са два нова рачунара и телевизор које нам веома олакшавају извођење наставног процеса. Донатор је индустријска компанија АВВ која је технолошки лидер у дигитализацији индустрије и чине је четири глобална пословна сектора: Електроенергетска опрема, Индстријска аутоматизација, Роботика и Електромоторни погони. На једном од наших часова смо имали прилику да посматрамо пренос тениског меча, разговарамо о правилима игре и ученицима демонстрирамо тениске лоптице које су они и тактилно доживели.

Божићни дар Верског добротворног старатељства

Традиционално Божићно даривање Верског добротворног старатељства одржано је 4. јануара 2020. године у крипти храма Светог Саве на Врачару. Ово Божићно даривање увеличао је наступ хора деце из основних школа „Др Драган Херцог“ и наше школе, као и инклузивног хора „Исон“. Након тога су ученицима пакетиће поделили патријарх Иринеј, владика Стефан и госпођа Кети Фенслоу.

Набавка интерактивних дрвених кућица

Захваљујући новцу из донација, 9.1.2020. године, наша школа је опремила све учионице интерктивним дрвеним кућицама. Новчане донације ФЕРОМОНТ ИНЖЕЊЕРИНГ-а, ROYAL ANTIKOR-а, STARTING-а и МАК TRADE GROUP-е обезбедиле су куповину 9 великих интерактивних кућица. Поред тога, захвањујући акцији „Возило за туђе потребе“, и њиховој донацији нашој школи, купљене су 3 мале интерактивне кућице и 9 коцки. Ове кућице ће, кроз различите врсте задатака које се налазе на њима и адекватну подршку и усмеравање наставника, на веома интересантан и подстицајан начин, утицати на целокупнaн психомоторни развој наших ученика.

Посета Белом двору

Ученици наше школе су имали прилику да присуствују традиционалном пријему за децу и додели поклона поводом новогодишњих и божићних празника, који су организовали принц Александар Карађорђевић и принцеза Катарина, 3.1.2020. године, у Белом двору. Деца су уживала у божићним поклонима, украсима, аниматорима и музичком програму, а саму свечаност је улепшао дечји хор Епархије шабачке.

Организација рада

Организација рада школе у току текуће школске године